בית הספר "חמישה יסודות"

בית הספר "וו שינג(חמישה יסודות) טאי צ'י צ'ואן דאו קואן" הוקם בשנת 1997 ע"י דר' קמחי זמיר כמסגרת קטנה ואיכותית של אנשים הלומדים יחד טאי צ'י צ'ואן וצ'י גונג,בדרך המובילה לצמיחה והעצמה אישית, שיפור ושימור הבריאות מתוך תנועה טבעית והרמונית השזורה בעקרונות אומנות הלחימה הסינית הפנימית. הלימודים מתמקדים בעיקר בשיעורי הטאי צ'י צ'ואן כאשר הצ'י גונג משמש ככלי אנרגטי המחזק את המתרגל.

 

משמעות השם WU XING הוא חמשה יסודות משמעות האדאוגרמות הסיניות הוא

 WU פירושו 5 והסימנית הסינית של המספר 5 מייצגת חציה של תנועות הין והיאנג, השמיים והארץ, או שני קצוות של חיות. בכתיבה הסינית של הסיפרה 5 נוצר המרכז מהמפגש של 4 הקצוות    

 XING  משמעותו פאזה אנרגטית או תדר אנרגטי ולגבי הסינים ישנם 5 תדרים כאלה המאופיינים ממפגש ספציפי של הין/יאנג חמשת התדרים הם: עץ,אש,אדמה,מתכת ומים.

 TAI  משמעותו גדול

 JI פרושו משהו שמגיע לקצה גבול היכולת

 QUAN  פירושו אגרוף או מיומנות לחימה

DAO משמעותו דרך

 KUAN  משמעותו הרהורים, ובסינית בשנוי קל באינטונציה פירושו להראות להיות לדוגמא.

 

 


 בשנת 1999 נפגשתי לראשונה עם שיטת ISAI  שפיתח משה גורליק באותו שלב בשיטה היתה רק בחיתוליה אבל בכל זאת נשבתי בקסמי התנועה שבאופייה הזכירה מאוד את הטאי צ'י אבל הייתה זורמת ורכה יותר ממה שלמדתי עד אותו שלב. עם השנים התפתחה שיטת ISAI  לכדי גישה שלמה לתנועה טבעית שיכולה להשתלב בכל אומנות תנועה או לחימה. הכן כך קרה לתוך ההבנות שלמדתי ממוריי הטאי צ'י  חילחלה התנועה של ISAI ויותר הגישה לתנועה טבעית מה שהוביל למחקר מחודש של ספר Tai chi chronicles ולהבנה עמוקה יותר של הטאי צ'י צ'ואן . הבנות אלו יצרו עם הזמן גישה ללימוד הטאי צ'י שלה אני קורא Natural Style Tai Chi Chuan  השמה דגש על תנועה טבעית.


קישורים למקורות הלימוד וההשראה שלנו

 

  1.  בית הספר של ארל מונטגיו WTBA
  2. המרכז לתנועה טבעית ISAI
  3. בית הספר טאו של טיירי אליבר
  4. מרכז יוגה אישיטווה
עודכן לאחרונה ב חמישי, 22 ספטמבר 2016 08:26

Follow us

Copyright © חמישה יסודות-טאי צ'י,צ'י קונג,פסיכותרפיה גופנית

Smadar Palgi Photography

Website creation madrani.com

Top Free Bets Bonuses view here.